Cape Coral Floryda

Cape Coral (czyt. kejp koral) jest miastem położonym w hrabstwie Lee, na Florydzie w USA. Liczba mieszkańców wynosi około 170 tysięcy. Powierzchnia miasta to około 298 km kwadratowych, co daje mu drugie miejsce za Jacksonville, jeśli chodzi o rozległość miast na Florydzie.

Bardzo wyjątkowym i niezwykłym zjawiskiem jest olbrzymia ilość sztucznych kanałów wybudowanych w latach 50.-tych XX wieku. To tutaj przywędrowali dwaj bracia z amerykańskiego północnego wschodu i kupili półwysep, który nazwali Cape Coral. Chcieli zrealizować tu swoje marzenie i zbudować miasto zgodnie ze swoimi wyobrażeniami. Ponieważ jednak większość terenów była bagnista, rozwiązali ten problem, wykopując kanały i na podwyższonym stałym lądzie zaczęli budować domy i sprzedawać grunty osobom zainteresowanym kupnem.

W ten sposób zbudowali miasto, gdzie większość domów leży nad kanałem wodnym, który prowadzi do Zatoki Meksykańskiej. Od swojego powstania Cape Coral było uważane za senną społeczność, gdzie zbyt wiele się nie dzieje. Przysłużyła się do tego głównie większość mieszkańców, jaką stanowili emeryci, którzy przyjechali tu spędzić resztę swojego życia w przyjemnym i ciepłym klimacie. Duże zmiany zaczęły następować około roku 1990, gdy przywędrowało tu wielu młodych ludzi z rodzinami, którym też spodobał się ciepły klimat, bliskość morza i dużo możliwości rekreacji. Należy do nich przeważnie rybołówstwo sportowe i sporty wodne.

Dzięki temu Cape Coral zaczęło przyciągać coraz więcej młodych ludzi. Dziś miasto oferuje także wiele sklepów, restauracji i klubów nocnych, które do niedawna były osiągalne tylko w Fort Myers, mieście leżącym w ścisłym sąsiedztwie, oddzielone rzeką Caloosahatchee. Cape Coral i Fort Myers są połączone kilkoma mostami.

Cape Coral jest bardzo popularne przeważnie wśród niemieckich turystów, którzy zakupili tu wiele nieruchomości. Ponieważ jednak docierają tu przez ocean 2x w roku, przez resztę roku nieruchomości te oferują innym niemieckim turystom za pośrednictwem biur podróży. Niektórzy wraz z wynajmem domów oferują także wynajem łodzi zakotwiczonych za domem. Międzynarodowe lotnisko w Fort Myers zapewnia bezpośrednie loty do Düsseldorfu 3x w tygodniu.

Cape Coral ma także własną, małą plażę z restauracją i punktem widokowym. Przeważnie jest tu wielu ludzi czekających na zachód słońca.

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW